Новости

Перейти на главную страницуНа главную страницу  Виставка «Імператорський Будинок Романових сьогодні»
  У грудні 1998 р. в Київському- Будинку Учених відкрилася виставка «Імператорський Будинок Романових сьогодні», метою -якої стало створення у Києві Музею історії Імператорської Династії Романових. Створений у 1999 р. Фонд сприяння розвитку Музею був прийнятий під заступництво Глави Імператорського Будинку Романових Великої Княгині Марії Володимирівни, яка, навіть перебуваючи за кордоном, залишається небайдужою стосовно збереження духовних і моральних цінностей та вікових традицій своїх співвітчизників. ''.

Згодом виставка переросла в пересувний Музей. Подорожуючи по обласних центрах і містах України, її експонати побували в Херсоні, Донецьку, Дніпропетровську, Луганську, Артемівську, Червоноармійську, Сімферополі.

З 1-го квітня 2013 р. Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна пропонував увазі відвідувачів виставку «400 лет Дому Романових: прошлое и современность», яка має сприяти розвитку інтересу до нашої історичної спадщини, поважному ставленню до своїх історичних традицій і культури, розповсюдженню знань про історичний шлях Дому Романових, його ролі в єднанні народів, їх культур, традицій, вірувань.

Для шанувальників історії нашого краю виставка в художньому музеї ім. В.В. Верещагіна має особливе значення. Отже окремі видатні представники Імператорської родини, а саме Імператриця Катерина II та Імператор Микола II, мали безпосереднє відношення до заснування нашого міста та подальшого розвитку суднобудування на Півдні України.

На виставці представлені експонати, які пов'язані з історією Дому Романових: факсимільні фотографії та документи; виконані в різних техніках портрети; краєвиди місць, де перебувала Імператорська родина; медалі, листівки.

Частина експозиції присвячена представникам Імператорського Дому Романових -Великій Княгині Марії Володимирівні та її спадкоємцю Великому Князю Георгію Михайловичу.

Відповідно тематиці виставки, вагому частину експозиції складають живописні та графічні роботи із фондів музею, які мають велику історичну і естетичну цінність, а саме: Рєпін І.Ю. «Кінній портрет». 1913р.; Крамськой І.М. «Хлопчик у матроському костюмі». 1870 р.; Жуковський В.П. «Мадонна». 1869 р.; «Портрет Петра І». Невідомий художник. Сер. ХУШ ст.; «Портрет Катерини І». Невідомий художник. Вільна копія з портрету Ж.-М. Наттьє; «Портрет імператриці Єлизавети Петрівни». Невідомий художник 40 - 60 рр. XIX ст. Вільна копія з полотна А.П. Антропова. 1753 р., а також роботи провідних миколаївських художників: Завгородній А.П. «Броненосець «Потьомкін на стапелі»; Приходько О.К. «Спуск «Святого Миколая». 1989 р. та ін.

Імператорська династія Романових це пласт української і російської культури; історичний символ загальної долі російського та українського народів, ланка нашої нерозривної історії. Ми вчимося вшановувати своє минуле, адже без поважного ставлення до нього не буде майбутнього.

Виставка працюватиме по 10 травня 2013 року за адресою: вул. Велика Морська, 47.

Телефони для довідок: 37-23-53, 37-08-45.

 

 Фотографії можно побачити тут.

 


Мы предоставляем в аренду самый современный ассортимент оборудования (свет.. Мы отдаем в аренду новоприобретенный прибор Kinoflo Celeb® 400 DMX LED. Лучшая из современных диодных панелей. Размеры (114.5cm х 36см).


Яндекс.Метрика