Новости

Перейти на главную страницуНа главную страницу  Відкриття виставки «15 РОКІВ НА ФАРВАТЕРІ»,

19 лютого 2013 року о 14.00 годині у Миколаївському музеї суднобудування та флоту відкрилася виставка «15 років на фарватері», присвячена 15-річчю заснування державного підприємства «Дельта-лоцман».

Ще в далекі часи Чорне море відігравало величезну роль у житті європейських та азіатських народів. Воно мало зв'язок із Середземним морем, яке справедливо звуть колискою європейської цивілізації. Саме по Чорному морю багато століть пролягали найважливіші морські шляхи між країнами стародавнього світу.

За часів Київської Русі пройти судноплавний шлях «із варяг у греки» через дніпровські пороги і плавні було досить непросто. Саме тому у нагоді стали досвід та знання людей, які проводили торгівельні судна купців і військові човни київських князів невидимими шляхами, схованими під водою. Спочатку роль лоцманів виконували досвідчені мореплавці, які згодом стали першими професіональними лоцманами.

Зародження основ лоцманської служби у Миколаївському регіоні розпочалось у кінці XVIII ст., ще до офіційного заснування міста Миколаєва. З розвитком кораблебудування у Миколаєві потреба у спеціалістах, які вміють вправно виводити через Дніпро - Бузький лиман у море кораблі та судна, все збільшувалась. Заснування у 1857 році Російської спілки пароплавства і торгівлі та відкриття у 1862 році у Миколаєві торгового порту сприяли об'єднанню місцевих лоцманів в єдину організацію. Товариство миколаївських лоцманів було створено за наказом № 17 від 25.01.1869р. по Морському відомству «О необходимости учреждения в Николаеве (Херсонской губернии) общества лоцманов, в 23 день декабря 1868 года».

На виставці експонується Статут Товариства миколаївських лоцманів 1909 року, колективний знімок Товариства початку XX ст., фотознімки та особисті речі лоц-командира Товариства Гулькевича Л.О. (1865 - 1919). Також широко представлені проспекти, буклети та інші матеріали, що розповідають про сьогодення заснованого в 1998 році державного підприємства «Дельта т лоцман», що відкрило нову сторінку в історії лоцманської справи.

ДП «Дельта - лоцман» створено на підставі наказу Міністерства транспорту України від 04.02. 1998р. за № 29 з метою удосконалення умов безпеки мореплавства, охорони життя людини на морі та оточуючого середовища у територіальному морі відповідно до міжнародних зобов'язань України.

Головним завданням ДП «Дельта - лоцман» є комплексне забезпечення безпеки та ефективності судноплавства згідно вимог національних та міжнародних норм на морських внутрішніх водних шляхах, між портами, на підходах і акваторіях портів, а також в інших районах інтенсивного судноплавства та складних для плавання суден.

За 15 років ДП «Дельта - лоцман» із регіональної структури виросло в потужний державний центр управління і координації судноплавства на морських комунікаціях України. До складу підприємства входять: Державна морська лоцманська служба, Служба регулювання руху суден, Служба технічної експлуатації морських каналів та інші спеціалізовані служби.

Підрозділи підприємства розташовані у всіх морських прибережних регіонах України. Зона відповідальності ДП «Дельта - лоцман» простяглася на сотні морських миль: в неї входять підхідні канали та акваторії морських портів України, загальнодержавні судноплавні шляхи на всьому українському Азово - Чорноморському узбережжі, а також глибоководний судновий хід р. Дунай - Чорне море.

Підготовка та перепідготовка державних морських лоцманів, лоцманів-операторів служб регулювання руху суден та інших морських фахівців у сфері забезпечення безпеки судноплавства здійснюється у Галузевому тренажерному центрі, який створено підприємством та є його структурним підрозділом.

Отже, виставка вдало об'єднує історію й сучасність лоцманської служби. Відвідувачі також зможуть ознайомитись з колекціями навігаційних та маячних приладів, суднових ліхтарів, карт та планів із фондів музею.

Ласкаво просимо завітати на виставку!

 

Експозиція відкрита з 9.00 до 17.00, крім понеділка, останній день місяця - санітарний.

 

Наша адреса: вул. Адміральська, 4.

Тел.: 37-85-99; 37-85-98; 37-86-37

Фотографії з відкриття виставки можна побачити тут.
Яндекс.Метрика