Новости

Перейти на главную страницуНа главную страницу  Виставка «Каміль. Скульптура»

27 грудня 2012 року в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відкрилася виставка «Каміль. Скульптура».

Для Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна ця виставка дещо загадкова, починаючи з імені, а може псевдоніма - Каміль, яке асоціюється з майстрами французької скульптури початку XX ст. Між тим, це відомий український скульптор, наш сучасник. Навчався в Ростові, Полтаві, Чернігові. Автор скульптур символічного, історичного, анімалістичного і побутового жанрів, в яких відчувається продовження традицій української та російської пластики XIX ст. Всі представлені експонати виконані з дорогого матеріалу - бронзи, який рідко і використовують сучасні скульптори. 

І в жанрових сценах, де персонажі нібито пов'язані своєрідним діалогом («Гравці в кістки», «Пасіка», «Рибалочки» та ін.), і в історичних  і портретах («Богдан Хмельницький», «Михайло Грушевський»), і в образах і спортсменів («Футболіст», «Гольфіст», «Борець» та ін.) скульптор переконливо розкриває стан своїх героїв пластичними художньо-виразними засобами - позою, жестом, мімікою. Його персонажі живі і емоційні («Жінка», «Танцюючий козак», «Покаяння»). Особливо виділяються зображення історичних та сучасних персонажів. Працюючи в цьому напрямку, скульптор величезну увагу приділяє рисам обличчя моделей, які він зображує тонко і грамотно. У роботах анімалістичного жанру: «Сова», і «Лелека», «Носоріг», «Левеня», «Віл», «Баран» відчувається, що скульптор є І тонким знавцем тварин, яких він відображує з великою любов'ю, живо і виразно.

Усі роботи поєднує тонке і чітке зображення дрібних деталей. Роботи Каміля зберігаються в Київському Національному музеї російського мистецтва,  Музейному комплексі «Мистецький Арсенал», Чернігівському обласному художньому музеї, а також в приватних колекціяхУкраїни, Росії, Польщі, Великобританії, Франції, США та ін.

У 2007 році в Київському Національному музеї російського мистецтва проходила виставка його творів. У грудні 2012 року роботи майстра були представлені на Великому скульптурному салоні, що відбувся у «Мистецькому Арсеналі», і звідти вони надійшли до Миколаєва, на персональну виставку скульптора.

Процедуру відкриття виставки провів директор музею Сергій Миколайович Росляков.

Серед запрошених на відкриття виставки - керівництво і облдержадміністрації, місьвиконкбму, обласної ради, обласного управління і культури, члени Національної спілки художників України, шанувальники музею, ЗМІ.

Фотографії з відкриття виставки можна побачити тут.  

__________________________________

Виставка працюватиме з 28 грудня 2012 року.

за адресою: м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 47.

Телефони для довідок: 37-23-53; 37-08-45; 37-23-67.

Бажаємо приємного перегляду!
Яндекс.Метрика