Новости

Перейти на главную страницуНа главную страницу  Зустріч з яхтсменами, учасниками першого вітчизняного кругосвітнього плавання на крейсерській яхті «Икар» ( до 25 - річчя з дня початку кругосвітнього плавання 1987 - 1988 рр.)
 

19 жовтня 2012 року у Миколаївському музеї суднобудування і флоту відбулась зустріч з екіпажом яхти «Икар», на якій було здійснено перше кругосвітнє плавання в історії вітчизняного спорту, з вихованцями Клубу юних моряків та курсантами Морехідної школи.

25 років минуло з того часу, як 9 вересня 1987 року дев'ять відважних миколаївців під командуванням капітана Б.С. Немирова на яхті «Икар» відійшли від містка водної станції Миколаївського кораблебудівного інституту (нині НУК ім. С.Й. Макарова). Похід було присвячено 200 - річчю нашого міста.

Це був справжній спортивний подвиг! Його здійснили Б.С.Немиров (капітан), А.І.Кузнєцов (старший помічник капітана), В.Н.Терняк (боцман), С.В.Черкес (помічник капітана), О.І.Кузнєцов (помічник капітана), А.Е.Марков (судновий інженер), О.В.Плякін (матрос). ( Лікар С.Прусов і помічник капітана Б.Яковлев зійшли на берег до переходу яхтою Атлантичного океану.)

У плаванні екіпаж яхти «Икар» знаходився 327 днів, залишивши за бортом 31 000 миль. Три океани: Атлантичний, Індійський і Тихий, з десяток морів випробовували сміливців. Чого тільки варті «ревучі» 40 - і широти, які показали їм свій неприборканий норов!

Похід «Икара» був у центрі уваги засобів масової інформації не тільки Миколаєва, а й усього СРСР та багатьох країн світу.

Троє з учасників цього плавання - капітан Б.С.Немиров, старший помічник А.І.Кузнєцов і боцман В.М.Терняк отримали звання Заслуженого майстра спорту СРСР. Б.С.Немирову було присвоєно звання Почесного громадянина Миколаєва. Весь екіпаж нагороджено золотою медаллю Фонду Миру.

Вийшло декілька книг, присвячених цьому легендарному походу. Серед них цікава книга О.В.Плякіна «За чертой Большого круга» та ґрунтовна праця капітана Б.С.Немирова «На «Икаре» вокруг света».

Інформацію про миколаївську яхту «Икар» і першу вітчизняну кругосвітню подорож занотовано у морський енциклопедичний словник, виданий у Ленінграді 1991 року. Отже, цей похід яхти «Икар» навіки ввійшов в історію мореплавства.

Учасники зустічі з перших уст дізнались про події, враження «ікарівців» під час славного кругосвітнього плавання.

 

Фотографії з зустрічі можна побачити тут.
Яндекс.Метрика