Новости

Перейти на главную страницуНа главную страницу  Персональна виставка заслуженого діяча мистецтв України Юрія Нагулка «З глибин часу»
27 вересня 2012 року в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відкрилась персональна виставка «З глибин часу» заслуженого діяча мистецтв України Юрія Олександровича Нагулка (м. Київ). Це унікальний митець, творчість якого не вписується в існуючі напрямки образотворчого мистецтва.

 

Він провів 40 персональних виставок в Україні та за кордоном, 30 - колективних. Картини Юрія Нагулка зберігаються у приватних колекціях усього світу. Найбільше - в Росії, Німеччині та Сполучених Штатах. У 2009 р. картину «Поза часом» придбав Нью-Иоркський музей Метрополітен. У 2010 р. триптих «Візантія» був придбаний меценатами на благодійному аукціоні в Національному заповіднику «Софія Київська» за рекордну ціну в 1 млн. грн. і подарований Львівському Національному музею ім. А. Шептицького. Протягом 2009-2010 років його роботи були представлені в Меtropolitan Museum of Art i Nayional Arts Club у Нью-Йорку, на найбільшому художньому форумі «АRТ-ВASEL / МІАМІ ВЕАСН». В рамках співпраці з МЗС України, при підтримці представництва України в ООН і посольства України у Франції, були відкриті експозиції художника в Українському Будинку в Нью-Йорку і Українському культурному центрі в Парижі.

Юрій Олександрович Нагулко народився 10 жовтня 1954 року в м. Здолбунів Рівненської області. Батьки, Олександр Дмитрович і Людмила (Неоніла) Олександрівна, були педагогами. Малювати Юрій почав з раннього дитинства. Але батьки порадили вибрати іншу професію. У 1977 році він закінчив у Рівному архітектурно-будівельний факультет Українського інституту інженерів водного господарства (Національний університет водного господарства і природокористування), працював за спеціальністю більше 10 років. Був президентом товариства «Південьенергобуд» у місті Южноукраїнськ Миколаївської області.

Юрій Нагулко одержав спеціальність інженера-будівельника, але це не перешкодило йому не тільки успішно зводити ядерні об'єкти, але і стати художником-живописцем, відомим у Києві та далеко за його межами. Він не вчився ні в художньому інституті, ні в академії. Сам опрацював багато літератури з анатомії, композиційної побудови, історії мистецтва і знайшов свій шлях у мистецтві.

Жанр, в якому він творить, - не історична і не релігійна картина в чистому вигляді: вони обидва «сплавлені» воєдино, а визначальну роль в цій єдності виконує авторська фантазія. Всі образи, створені Юрієм, який не виходить на етюди і не пише з натури, народжуються в його уяві перш ніж втілитися на полотні і трансформуватися в художню реальність. У ній - таємниці людського і божественного сплетені із загадковістю місця, часу, дії, але одночасно і з відчуттям абсолютної впізнанності.

Разом з тяжінням майстра до сюжетно-тематичного живопису, особливе місце в творчості Нагулка займають його лірично-тонкі, забарвлені поетичним відчуттям реальності пейзажі, написані за враженнями від захоплюючих подорожей Україною та за кордоном. Саме в них техніка і манера письма здається надзвичайно вільною. Духовна напруга, яка присутня в його сакральних картинах, тут витісняється красою фізичного, матеріального світу, і відносини з натурою будуються інакше - на емоційній, імпульсній основі.

Експозиція побудована за тематичним принципом і складається з циклів: «Загублені в часі», «З глибин часу», «Мережива на гранях часу», «Синій цикл», «Фрески», «Пейзажі». Всього в експозиції представлено 74 твори. Глобальними можна назвати картини «Земля», «Мирний час. Формула Безсмертя», «Волхви».

Процедуру відкриття виставки провів директор музею Сергій Миколайович Росляков. Серед запрошених - представники облдержадміністрації, обласного управління культури, члени Національної спілки художників України, шанувальники музею, ЗМІ.

Виставка працюватиме по 21 жовтня 2012 року за адресою:

м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 47. Телефони для довідок: 37-23-53; 37-08-45; 37-23-67.

Бажаємо приємного перегляду!

________________

Фотографії з відкриття виставки можна побачити тут.
Яндекс.Метрика